Classic Rock

I Lire - Bojken Lako - Rrugë (CDr)

9 thoughts on “ I Lire - Bojken Lako - Rrugë (CDr)

  1. Kantautori Bojken Lako mbërriti në vitin e tij të të të karrierës dhe po e feston në mënyrën e tij, me një koncert recital në sallën e Akademisë së Arteve”. Unë e Bojkeni kemi qenë shok klase në shkollën famë-mirë të muzikës “Kongresi i Përmetit” dhe memoria ime nuk ka harruar djalin e vetëm të zyshë Mirës.
  2. Teksti dhe videoklipi i kenges Rruge nga Bojken Lako, Bojkeni, Boiken Lako, Bojken Lako Band. Vizitoni portalin TeksteShqip per me shume tekste dhe klipe shqiptare.5/5(1).
  3. Aug 20,  · Ajo është një vajzë vjeçare, këngëtare, që ka po të njëjtin pasion për rokun si Bojken, ndërsa është diplomuar në Liceun Artistik në Tiranë. Ajo njëkohësisht është vokaliste e “Bojken Lako & Brezat”, grup i ri muzikor që është lançuar këtë verë me klipin e tyre të parë së bashku, me titullin “Tiranaaa”.
  4. Artisti i njohur shqiptar, Bojken Lako ka qenë i ftuar këtë të dielë në emisionin ‘E Diell’. Ai foli për videoklipin e tij të ri “Dance on the Weekend” dhe për jetën e tij private, gjë që nuk ndodh shpesh. Bojken tregoi se një nga çmenduritë e mëdha të jetës së tij ka ndodhur kur [ ].
  5. Jan 13,  · Bojken Lako, i cili aspiron te realizoje nje film me te atin, aktorin e mirenjohur Bujar Lako, na zbulon gjithcka nga karakteri i tij artistik multidimensional ne intervisten e meposhtme per "KJ" Bojken Lako, do t'i vere vulen si regjisor me i ri, edicionit te te te Festivalit te Kenges ne RTSH.
  6. Sep 17,  · Po shijoj lirinë Albumi i ri, bashkëpunimet, koncertet, tregu muzikor. Bojken Lako na njeh dhe me një ditë të tijën, me njerëzit që ai do t’i ketë pranë 60 minuta me Bojken Lakon: Është një ndër ata persona, pamja e të cilëve nuk lë shteg për të thënë më shumë nga ç’duket. Jashtë skenës.
  7. 7, Followers, Following, Posts - See Instagram photos and videos from Boiken Lako (@bojkenlako).
  8. Jan 05,  · Bojken Lako, fitues i konkursit "Ritëm e Pop" Bojken Lako është fituesi i konkursit "Ritëm e Pop", i cili përfundoi me koncertin e organizuar në Tiranë më datë 29 shtator Që nga data 2 prill, kur nisi emisioni 'Ritem e pop', mjaft grupe dhe këngëtarë shqiptarë u futën në garën e madhe.
  9. Bojken Lako në skenë duket një artist i vrazhdë dhe me zë kumbues, ndërsa kur e ke përballë, nuk e beson dot që ke të bësh me të njëjtin person. Flet me një zë të butë, të shtruar, është shumë i sjellshëm dhe i kulturuar. Është modest në maksimum dhe me këmbë në tokë, duke patur parasysh të atin, duket se këto.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *